בית שיבולים - בית אבות סיעודי, העוגן

מזה קרוב לעשרים שנה פועל בתחומי קיבוץ העוגן אשר בעמק חפר בית האבות הסיעודי 'בית שיבולים'. המקום הוקם תוך השקעת מחשבה ואהבה, לרווחת ותיקי הקיבוץ, על מנת שימצאו בו בית חם, מוגן, מכבד ודואג בערוב ימיהם. כיום, המקום פועל תחת פיקוח וברישיון משרד הבריאות, ומיועד לקשישים במצבים סיעודיים מכלל המחוז. בית אבות 'בית שיבולים' ערוך לטפל ב-15 קשישים בעת ובעונה אחת, והוא פותח את שעריו גם על בסיס אשפוז קצר מועד.
צוות העובדים ב'בית שיבולים' כולל רופא כללי, אחיות ומטפלים, וכן בעלי מקצוע מתחומי הפרא-רפואה - פיזיותרפיסטית ומרפאה בעיסוק. אנשי הצוות הללו מאפשרים למטופלים להימצא תחת השגחה מתמדת, תוך מעקב רפואי, ולקבל טיפול רפואיים וטיפולים משקמים שונים, איש איש לפי מצבו הבריאותי, יכולותיו וצרכיו. בנוסף, העובדת הסוציאלית של הבית מלווה באופן אישי כל מטופל ומשפחה, מספקת להם מידע רלוונטי, ומסייעת בטיפול בעניינים אישיים, לוגיסטיים ומשפטיים, בתוך הבית ומול גורמים שמחוצה לו.
בבית האבות מתקיימות מגוון פעילויות, העונות על צרכים שונים של מאושפזיו. כך למשל, מתקיימות פעילויות התעמלות המותאמות ליכולותיהם הפיזיות של המשתתפים בהן, מתקיימים מפגשים חברתיים ותרבותיים שונים אשר מספקים עניין תקשורתי ואינטלקטואלי, ומטופח גם המראה החיצוני במספרה שבמקום.
צוות עובדי המשק והאחזקה של הבית מקפיד על נקיונו, על התחזוקה השוטפת, ועל הכנתן והגשתן של ארוחות מגוונות, המותאמות באופן אישי לכל מטופל בהתאם לדרוש לו מבחינה תזונתית.
הגישה אל בית האבות הסיעודי 'בית שיבולים' נוחה, הודות למיקומו של קיבוץ העוגן בסמוך לכביש חיפה-ת"א הישן. נסיעה קצרה ממרכז הארץ הצפוף וההומה, מביאה אל הקיבוץ המאופיין במדשאות רחבות ידיים, עצים למכביר, שקט, שלווה ואחווה פסטורליים, המאפיינים גם את 'בית שיבולים' ואת הטיפול האישי והמסור הניתן בו.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.