בית האבות הבולגרי, ראשון לציון

מזה חמישה עשורים פועל בראשון לציון בית האבות הבולגרי, המכונה גם 'עמותת בית אבות ע''י איחוד עולי בולגריה, ע''ש ז'ק חיים אסיאוב'. בית האבות שם דגש על איכות הטיפול והשירות הניתנים בו, ועומד בסטנדרטים גבוהים בתחום זה. מתוקף כך, הבית קיבל תעודת הוקרה מטעם משרד הבריאות, והוא בעל תעודת 9001:2000ISO - תו תקן בתחום האיכות. הבית מופעל כמלכ"ר (עמותה ציבורית הפועלת ללא כוונת רווח) ועם רישיונות של משרד הבריאות, משרד הפנים ומשרד הרווחה.
בית האבות הבולגרי משרת כ- 400 דיירים, במספר מחלקות, אשר כל אחת מהן עונה באופן מיטבי על צרכיה של אוכלוסיית קשישים נפרדת. אגף הדיור המוגן והמחלקה לדיור תומך מהווים בית נוח עבור דיירים עצמאיים, המחלקה לדיירים תשושים מספקת לדייריה סיוע צמוד בפעילויות הים יום, ובמחלקות לדיירים סיעודיים וסיעודיים מורכבים מוענק טיפול רפואי וסיעודי צמוד בכל שעות היממה.
בית האבות מקפיד לספק לדייריו מגוון רחב של פעילויות תעסוקה, תנועה, תרבות וחברה, על מנת שכל אחד מהם ימצא את הפעילויות המתאימות לו, ויעשיר את עצמו מבחינה פיזית, אינטלקטואלית וחברתית. הדיירים נהנים מעיון בספרי ספריית הבית, מתפילות בבית הכנסת, ממפגשים עם משפחה וחברים בקפיטריה ובמועדון החברים, מהפעלות ריפוי בעיסוק במרכז התעסוקתי של הבית, מפעילות בחדר התפירה ובפינת החי, וכן משיעורי התעמלות ופעילות בחדר הכושר ובמכון הפיזיותרפיה המשוכללים. אל כל אלו נוספים גם קונצרטים, ריקודי עם, חוגים והרצאות בתחומים שונים. מעת לעת הדיירים אף כותבים ועורכים את עיתון "עט הזהב" אשר מופץ גם מחוץ לבית האבות.
חזון בית האבות הוא לספק בית חם, תוך מתן שירות איכותי השירות לקשיש ולמשפחתו. מתוקף כך, מוענק בו טיפול רב תחומי, קשוב ומקצועי, תוך הקפדה על זכויות וחירות הקשיש. השירות הרפואי והסיעודי בבית ניתן בידי רופאים מומחים ברפואה פנימית וגריאטרית, אחים ומטפלים. בנוסף, דיירי הבית נהנים משירותי דיאטנית, רוקחות, שירות סוציאלי, ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה.
עמותת בית אבות ע''י איחוד עולי בולגריה, ע''ש ז'ק חיים אסיאוב מעמידה לרשות הדיירים שירותים רבים נוספים, על מנת להבטיח להם בטחון ונוחות מירביים. על השירותים הללו נמנים כלכלה מלאה, בת חמש ארוחות מדי יום, בפיקוח תזונאית, ושירותים של ניקיון החדרים, מכבסה, אחזקה וטיפול בציוד וריהוט, אבטחה 24 שעות ביממה, שירותי דואר, וסלון טיפוח ויופי ובו מספרה ושירות מניקור ופדיקור.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.