בית אבות רבקה, חולון

בית אבות רבקה שוכן בחלקה המערבי של חולון, ומשמש בית חם ומשפחתי לכ-40 קשישים עצמאיים ותשושים. הבית פועל מאז שנת 1989 תחת בעלות פרטית, ועם רישיון מטעם משרד הרווחה.
צוות הבית עמל בכל שעות היממה על מנת להעניק לדיירים טיפול מיטבי. רופא, שהוא סגן מנהל מחלקה פנימית בבית חולים, ואחות ראשית מוסמכת ומנוסה מנהלים את הצוות הרפואי והסיעודי, אשר כולל גם מטפלות מוסמכות ואחיות במשרה מלאה. הצוות כולו מספק לדיירים טיפולים מונעים, טיפולים רפואיים ושירותי סיעוד וסיוע ברחצה ובפעילויות נוספות ככל הנדרש.
הדיירים נהנים גם מליווי של עובדת סוציאלית, אשר דואגת לרווחתם על ידי מעקב אחר הטיפול בהם, על ידי ייעוץ והדרכה להם ולבני משפחותיהם, וכן על ידי תיווך הקשר עם גורמים מחוץ לבית האבות. אנשי מקצוע נוספים מתחומי הפארא-רפואה משלימים את הטיפול בדיירים, בהתאם למצבו, ליכולתו ולצרכיו של כל אחד מהם. הקשישים מקבלים בבית טיפולי ריפוי בעיסוק, טיפולי פיזיותרפיה, וטיפולי דיבור וקול, שפה, הבעה ותקשורת.
יחידות המגורים בבית נוחות ומותאמות לצרכי הדיירים. בכל אחת מהן מצויים חדר מקלחת ושירותים, מזגן, טלפון, ארון אישי, מיטה אורתופדית מתכווננת למניעת פצעי לחץ, ומערכת לקריאה בעת מצוקה.
בנוסף לתנאים ולטיפולים הפיזיים, בית האבות 'רבקה' מספק לדייריו גם פעילויות חברה, תרבות ופנאי. הפעילויות הללו כוללות הרצאות, מפגשי רעים, חוגים, טיולים ואף מפגשים ושיחות עם מתנדבים.
צוות העובדים של הבית מכין ומגיש לדיירים 5 ארוחות כשרות לאורך היום, בשעות קבועות
בחדר אוכל מרווח ובאווירה משפחתית. הארוחות הללו: ארוחות בוקר, ארוחת עשר, ארוחת צהריים, ארוחת ארבע וארוחת ערב, מוגשות בהגשה אישית ומותאמות לצרכיו התזונתיים והבריאותיים של כל דייר באופן פרטני. צוות הבית אחראי גם על כביסה, קיפול וסידור בגדי הדיירים בארונותיהם, מספק שירותי מספרה, פדיקור, מניקור ואיפור לאירועים, ובמקרי הצורך, אוסף כדורים מקופות החולים וכן מחלק טיטולים.
בית אבות 'רבקה' בחולון ערוך לספק לדייריו את כל הדרוש להם, ומאפשר גם שהות על בסיס נופשון.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.