בית אבות ע''ש פנחס רוזן, ארגון עולי מרכז אירופה, רמת גן

בית אבות פנחס רוזן משרת כ-80 קשישים עצמאיים, תשושים וסיעודיים. הבית, אשר נפתח ברמת גן בשנת 1953, מצוי בבעלות ארגון עולי מרכז אירופה, ופועל תחת פיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה ועם רישיונות מטעמם.
רופא כללי, אחיות ומטפלים מעניקים למאושפזי בית החולים שירותים רפואיים שונים מסביב לשעון. במקום מוענקים, בין היתר, אבחון וטיפול רפואיים, הערכה תפקודית, טיפולי שיניים, אבחון פסיכולוגי וטיפולים אישיים (כגון עזרה ברחצה) בהתאם לצורך. עובדים סוציאליים מלווים את מאושפזי הבית ואף את בני משפחותיהם, ודואגים להבטיח את מגורי המאושפזים בתנאי רווחה מכסימלית, ואת שמירת זכויותיהם הפיזיות, הרגשיות ואלו הקשורות בתהליכים מנהלתיים מול גורמים שונים מחוץ לבית החולים.
מרפאות בעיסוק מדריכות את המאושפזים ומלוות אותם בביצוע מגוון פעולות יום יומיות, על מנת לשקם ולשפר תפקודים מוטוריים וקוגניטיביים שהתדרדרו לאורך השנים ואולי אף בשל מצבים רפואיים מסוימים. פעילויות התעסוקה מותאמות אישית לדיירים, וכל אחד מהם מבצען לפי יכולותיו. דיירי הבית נהנים בו גם ממפגשי טיפול באמנות. בנוסף לכל אלו, המאושפזים מקבלים טיפולי פיזיותרפיה, שנועדו למנוע, לאתר ולטפל בבעיות תנועה, על מנת להשיג שיפור נוסף ביכולת התפקוד של הקשישים.
הארוחות הדרושות למאושפזים, בהתאם למצבם הבריאותי, מוכנות ומוגשות להם על ידי עובדי הבית. צוות העובדים הכלליים בבית אמון על שמירת ניקיון המקום, על התחזוקה הנאותה של חדריו השונים והמכשור המצוי בהם, על כביסת בגדי המטופלים, וכן על הסעת הדיירים לסידורים וליוויים במהלכם.
השטחים הציבוריים, ובהם מספרה, חצר, פינות ישיבה, בית כנסת, חדר כושר, בריכת שחיה וספריה, עומדים לרשות מאושפזי בית החולים ופתוחים לשימושם. כמו כן, צוות העובדים מארגן עבור הדיירים פעילויות חברה ופנאי יזומות, אשר כוללות טיולים, הרצאות וחוגים בתחומים שונים, וכן שיחות עם מתנדבים המבקרים במקום.
בית אבות ע"ש פנחס רוזן מהווה בית חם ותומך לדיירים בני הגיל השלישי, במיקום מרכזי, בגוש דן. הודות למיקומו של הבית, קל למבקרים להגיע אליו, ובמקביל, דייריו עשויים להנות מהשקט של גנים ציבוריים סמוכים ומשירותי המרכז הקהילתי והמרכז המסחרי השכנים.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.