בית אבות סיעודי בית האלה קיבוץ דפנה

בסביבה פסטורלית בגליל העליון, בין מרחבי טבע לבין מטעים ופרדסים, שוכן בית האבות הסיעודי בית אלה בקיבוץ דפנה. הבית פועל מאז 1981 בקיבוץ דפנה שבצפון עמק החולה, ומשרת שישה עשר קשישים במצב סיעודי, תחת פיקוח משרד הבריאות ועם רישיון מטעמו.
צוות העובדים בבית ערוך לתת מענה למגוון צרכים ומצבים, בכל עת. על הצוות נמנים, בין היתר, רופא, עובדת סוציאלית ומטפלים. הצוות הרפואי והטיפולי המסור מעניק השגחה בכל שעות היממה, טיפולים רפואיים וטיפולים מונעים. בבית האבות ישנן גם מרפאה ומרפאת שיניים, לשירות הדיירים בהתאם לצורך.
פרט להשגחה וטיפולים סיעודיים רציפים, נהנים דיירי הבית מטיפולים אשר מועברים על ידי פיזיותרפיסטית ועל ידי מדריכה חברתית. הטיפולים הללו מיועדים לשמר ולשפר תפקודים פיזיים, כמו גם יכולות קוגניטיביות. במסגרת הטיפולים, דיירי הבית משתתפים בפעילויות של תעסוקה מוגנת, פיסיותרפיה וריפוי בעיסוק, אשר מותאמות ליכולותיהם ולצרכיהם, וחלק מהן מאפשרות גם מפגש רעים וקיום של אינטראקציות חברתיות במהלכן.
הטיפול הסוציאלי המוענק בבית האבות כולל ליווי של כל דייר לאורך שהותו בבית, וכן ליווי, הדרכה וייעוץ לבני המשפחות - הן מבחינה רגשית ובנוגע להתמודדות על מצבו של הקשיש והן מבחינה מנהלתית, באמצעות סיוע בפניות לגורמים שונים בבית האבות או מטעם הרשויות. בית האבות מספק ומגיש לדייריו את כל הארוחות הנחוצות להם, וכן שירותי הסעות מהבית אל יעדים שונים מחוצה לו, וחזרה.
הבית מצוי בבעלות הקיבוץ, ודייריו דוברים, פרט לעברית, בעיקר פולנית, אידיש, רוסית וגרמנית.
מיקומו של בית האבות הסיעודי 'בית אלה' בתוך שטח הקיבוץ, כמו בתי אבות בקיבוצים נוספים, מעניק לו יתרונות רבים ובהם שטחים ציבוריים ירוקים, מטופחים ורחבי ידיים ונוכחות של חברי קיבוץ מכל שכבות הגיל. בני משפחה אשר מגיעים לבקר את קרוביהם המאושפזים במקום עשויים להנות גם הם ממפגש עם יקירם באווירה השלווה אשר שורה באזור.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.