בית אבות משען, נאות אפקה, מחלקות סיעודיות, תל אביב-יפו

בלב אזור מגורים יוקרתי, כשסביבו פינות נוי ירוקות ומטופחות, ניצב בית אבות משען אפקה. הבית משרת, כבר קרוב לעשרים שנה, קשישים עצמאיים, סיעודיים ותשושי נפש, והוא פועל ברישיון משרד הבריאות.
40 מתוך יחידות הדיור של הבית מוקדשות לדיור תומך, וקיימת בהן אפשרות למגורים עם מטפלת 24 שעות ביממה. מסגרת הדיור התומך בבית מאפשרת לדיירים מגורים בדירות מפוארות בגדלים שונים, וכוללת גם מרכז פעילות, תרבות וחברה, ומעקב רפואי וסיעודי צמוד. בנוסף למסגרת זו, ישנן בבית מחלקה סיעודית לצלולים, ומחלקה מוגנת לדיירים עם אבדן זיכרון.
הצוות הרפואי והטיפולי בבית הוא רב תחומי, ונמנים עליו רופאים מומחים שונים (רופאים כלליים וגריאטריים, ופסיכיאטר), אחיות, מטפלים, ואנשי מקצועות הפארא-רפואה: פיזיותראפיסטים, מרפאים בעיסוק, דיאטנית ועובדת סוציאלית. כל אלו נותנים מענה כוללני למגוון רחב של צרכים של דיירי הבית, איש איש בהתאם למצבו. הדיירים זוכים לטיפולים רפואיים ואישיים, להשגחה רפואית בכל שעות היממה ולהערכה תפקודית, בהתאם לצורך. העובדת הסוציאלית אשר מלווה את הדיירים מעניקה ייעוץ, ליווי וסיוע גם לבני משפחותיהם.
דיירי הבית נהנים גם מביקורים תכופים של חונכים מתנדבים, מפעילויות התעמלות ותעסוקה מאורגנות אשר מותאמות ליכולותיהם ולצרכיהם הגופניים, ממפגשים חברתיים, מעיון בספרי הספרייה של הבית ואף מתפילה בבית הכנסת. בנוסף, מוענקים להם שירותי ניקיון וכביסה, מספרה ופדיקור, והכנה והגשה של כל הארוחות הנחוצות להם לאורך היום.
בית אבות 'משען אפקה' שוכן בשכונת נאות אפקה שבצפון תל אביב, במרחק נסיעה קצרה ממרכז תל אביב ומקניון איילון. נגישותו הגבוהה של הבית מאפשרת לבני משפחה וחברים להגיע לביקורים בבית לעתים תכופות, בקלות ובמהירות. באופן זה, הדיירים עשויים ליהנות מאווירת המשפחה המוענקת לו במסגרת הבית, במקביל לקיום על מפגשים משפחתיים תדירים עם קרוביו.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.