בית אבות ליאון רקנאטי, פתח תקווה

בית אבות ליאון רקנאטי, פתח תקווה הוא בית אבות מיוחד ויחיד המיועד לבני גיל הזהב שהם יוצאי מדינות חבל הבלקן והוא שוכן בגבעת מטלון שבעיר פתח תקווה. בית האבות נוסד לפני כחמישים וחמש שנים ונקרא על שמו של ליאון רקנאטי שהיה אחד מבכירי האישים בקהילת הבלקן. כיום המקום בבעלות משפחתו, אך מפוקח על ידי משרד הרווחה ומשרד הבריאות ופועל ברישיונם.
כאמור, בית אבות ליאון רקנאטי מיועד לקשישים יוצאי מדינות הבלקן ועל כן שפות הדיבור במקום הן כמובן עברית, לאדינו, פורטוגזית, ספרדית, צרפתית, תורכית, בוכרית, פרסית וכורדית. כמו כן, מיועד בית האבות לקשישים עצמאיים, תשושים וסיעודיים.
בית אבות ליאון רקנאטי בנוי משבעה מבינם צמודי קרקע שבהם מתגוררים הדיירים, כאשר ישנם מספר סוגי חדרים לבחירה המיועדים לזוגות וליחידים וביניהם חדר וחצי עם יציאה לגינה מטופחת, חדר עם מרפסת שמש ושני חדרים צמודים עם לובי רחב ומשותף ועם יציאה למרפסת גדולה. החדרים מאובזרים בציוד עזר חדשני לנוחיות הדיירים ולשמירה על ביטחונם האישי. ניתנת אפשרות לחיבור טלוויזיה בכבלים ואף קו טלפון אישי בחדרו של הדייר ועל פי רצונו. כמו כן, מותקנים בחדרים לחצני קריאת מצוקה. בית האבות כולו, ובכללותו גם החדרים, מרושת במצלמות המשדרות בטלוויזיה במעגל סגור להשגחה מקסימאלית על כל הדיירים ובכל שעות היממה.
דיירי בית אבות ליאון רקנאטי נהנית מפעילות ענפה ומגוונת וכן שירותים שונים שאותם מספק בית האבות. בין המתקנים השונים שמציע בית האבות לשימוש הדיירים ניתן למצוא בית כנסת מפואר, מועדון חברתי, ספרייה, מספרה מקצועית, מינימרקט, מכבסה, בנק דואר, קפיטריה וחדר אוכל גדול ומרווח. כמו כן, לוקחים הדיירים חלק בפעילויות שונות ובהן מגוון רחב של חוגים ופעילויות תרבות, התעמלות, הרצאות בנושאים שונים, קבוצות דיון וטיולים. הפעילויות השונות נועדו לחבר בין הדיירים ולהעלות את המורל בבית האבות, ובנוסף לעודד את הקשר בין המטופל למשפחתו ולקהילה בעזרת שילובם בפעילויות השונות.
צוות בית האבות הינו צוות אמין ומקצועי והוא שם דגש רב על סבלנות ואכפתיות, זאת על מנת לעזור באקלומו ושיוכו של המטופל למוסד ולאחר מכן להביאו לתחושת נוחות וביתיות מרבית.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.