בית אבות חוף הסלע בת ים

במיקום ייחודי ופסטורלי, אל מול מימיו הכחולים של הים התיכון, נפתח בשנת 1978 בית אבות חוף הסלע. מאז ועד היום מהווה המקום בית חם לקשישים עצמאיים ותשושים. הבית מנוהל כיום על ידי ילדיו של מקימו, והוא פועל עם רישיון מטעם משרד הרווחה.
הצוות הרפואי טיפולי של בית האבות כולל רופא גריאטרי, רופא פסיכוגריאטר, אחיות מנוסות ומטפלות מסורות. כל אלו דואגים לכל צרכיהם הפיזיים והבריאותיים של דיירי הבית ומעניקים השגחה רפואית בכל שעות היממה, אבחון רפואי, טיפולים וטיפולים מונעים, טיפול פסיכוגריאטרי, טיפול אישי ופדיקור וכן שירותי מרפאה כגון עריכת בדיקות וחיסונים.
מטפלים ממקצועות הפארא-רפואה משלימים את הטיפול בקשישים, כך שהוא מקיף את כל התחומים בהם דרוש לכל קשיש סיוע. כך למשל, מרפאים בעיסוק, מדריכים שיקומיים ופיסיותראפיסטים נפגשים עם הדיירים במטרה לעזור להם לתפקד טוב יותר במצבים שונים בחיי היום יום שלהם, עובדת סוציאלית מסייעת במימוש זכויות ובנושאים שונים הקשורים ברווחת הקשיש בבית האבות ומחוצה לו, ומרפאים במוסיקה, בתנועה ובאמנות מחזקים גם הם יכולות וכישורים שונים של הקשישים דרך פעילות מהנה.
בבית 'חוף הסלע' ישנם כ- 40 חדרים, אשר לכל אחד מהם צמודים מקלחת ושירותים, והוא משרת דייר יחיד או שני דיירים. בכל מחלקה בבית מתגוררים עד 20 דיירים, כך שכל אחד מהם זוכה ליחס אישי וחם מצוות המטפלות של המחלקה. צוות בית האבות שם דגש מיוחד על האווירה הביתית והמשפחתית, ומתוקף כך גם הארוחות המוגשות בבית לאורך היום מבושלות ונאפות במקום.
דיירי הבית נהנים משפע רב של פעילויות פנאי והעשרה לאורך היום, כגון: חוגים, טיולים, מפגשי רעים במועדון החברים או בספריה, הפעלות בתחומי עבודות יד, נגינה, שירה, ריקודים וחגי ישראל.
צוות בית אבות חוף הסלע מגלה גמישות רבה ומשתדל להתאים את העשייה בבית לצרכיו ולרצונותיו של כל דייר. בני הבית וקרוביהם מוזמנים להעלות בקשות בכל עת, ועובדי הבית עושים את מירב המאמצים לתת מענה גם לבקשות וצרכים מיוחדים. בית האבות פותח שעריו גם לדיירים המגיעים אליו לתקופות קצרות, לצורך הבראה והחלמה.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.