בית אבות ורה סלומונס, כפר סבא

מוקף גינה מטופחת, עתיר מרפסות המשקיפות אל נוף נאה, וכשפזורות בו פינות ישיבה נוחות ומוצלות, ופינות חמד עשירות בצמחיה, בית אבות ורה סלומונס הוא מעין אי של שקט בצומת הסואן שבין הערים כפר סבא, רעננה והוד השרון.
המרכז הוקם בשנות ה-70, והוא פועל ברישיון משרד הבריאות כבית דיור מוגן וכבית אבות סיעודי, המשרתת כשלושים חולים סיעודיים, תשושי נפש ומחלימים.
דיירי המחלקה מצויים תחת השגחה רפואית רציפה על ידי הצוות הרפואי והסיעודי, אשר חברים בו רופא גריאטרי, אחיות ומטפלים. הטיפול בדיירים מושלם באמצעות עבודתן המסורה של מטפלות מתחום הפרא-רפואה: מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסטית ועובדת סוציאלית, אשר מכירות ומלוות כל מאושפז באופן אישי, ומעניקות טיפולים פרטניים וקבוצתיים, בהתאם ליכולותיהם, למגבלותיהם ולצרכיהם השונים של המאושפזים. במרכז ורה סלומונס מוגשות מדי יום חמש ארוחות כשרות, לפי המלצות תזונאית המרכז, אשר מכירה גם היא את כל מטופלי המחלקה, מכתיבה את התפריט הייחודי לכל אחד מהם ועוקבת אחר התקדמותם התזונתית.
יחידות המגורים במחלקה מרווחות, ממוזגות ומוארות, ולכל אחת מהן גינה צמודה. המטפלים מעניקים טיפולים אישיים, ומקפידים על ניקיון ורחצה של הדיירים מדי יום, בעוד עובדי המשק מכבסים, מגהצים ועורכים כל תיקון נחוץ. לרשות דיירי המחלקה עומדים גם שירותי בנק, דואר, מספרה, פדיקור ומניקור, כך שהמגורים במקום נוחים ככל האפשר.
מעבר לדאגה לבריאותם הגופנית של הדיירים, המרכז מקדיש משאבים גם לקידום הפן התרבותי, החברתי והאינטלקטואלי. לשם כך מועברים במקום חוגי העשרה שונים, אשר מאפשרים הפעלה ותעסוקה של המטופלים, איש איש על פי יכולותיו, מתקיימים ביקורים תכופים של מתנדבים אשר מארחים לדיירים לחברה, מאזינים להם ותומכים בהם, וכן מצויים במקום בית כנסת וספריה.
בני משפחה המבקשים לבקר קרוב משפחה אשר מאושפז במרכז ורה סלומונס ימצאו שההגעה למקום פשוטה ביותר, הודות לסמיכותו הרבה לצומת רעננה, ויוכלו להנות עימו מישיבה משותפת ונעימה בחצר הבית.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.