בית אבות המבריא, כפר סבא

בית אבות המבריא בכפר סבא הוא בית אבות ודיור מוגן הממוקם בלב ליבה של שכונת מגורים שקטה וירוקה בכפר סבא. המקום נוסד לפני כארבעים שנים ועל כן הוא בעל ניסיון רב ומקצועי ביותר. בית האבות הוא בבעלות פרטית והוא פועל ברישיון ובפיקוח משרד הרווחה ומשרד הבריאות.
בית אבות המבריא נחלק לאגפים שונים המהווים סביבה מתאימה לסוגים מגוונים של דיירים, בשימת דגש על צרכיהם המיוחדים. המבריא מציע שילוב בין מסגרת של בתי אבות לבין דיור מוגן. אגף העצמאיים בנוי מיחידות דיור שונות בנות חדר עד שני חדרים והוא מוכר כדיור מוגן לאוכלוסיה זו. יחידות הדיור הן גדולות ומרווחות, מרוהטות לחלוטין ושומרות על פרטיות האדם. החדרים כוללים בתוכם מקלחת צמודה ושירותים צמודים המאובזרים בציוד העזר הנדרש לשמירה על בטיחות ונוחות מרבית. בכל חדר מותקן לחצן מצוקה למקרה הצורך. אגף נוסף הוא אגף התשושים המעניק סיוע אישי וצמוד במהלך שעות היום והוא נמצא בהשגחה רפואית מתמדת. האגף הסיעודי מעניק לדייריו סיוע סיעודי ורפואי ומכין תוכנית שיקום אישית לכל דייר ודייר המתאפיינת בטיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, טיפולים רפואיים ואישיים וכן פעילות חברתית מגוונת. כל זאת תוך שמירה על כבודו ופרטיותו של הדייר. בין אלה קיים גם אגף החלמה המיועד לשיקום והחלמה לאחר אשפוז ממושך, התאוששות מניתוחים שונים ומחלות ולתשושים קלים הזקוקים לעזרה מינימאלית בפעולות בסיסיות, גם באגף זה ישנה תוכנית החלמה אישית הכוללת פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק טיפולים רפואיים, אישיים ופעילות חברתית.
חדר האוכל בבית האבות הוא גדול ומטופח ומשקיף לגינה הנהדרת המשתרעת לרגליו. מוגשות בו חמש ארוחות ביום, כאשר שלוש מהן ארוחות גדולות ועשירות והשתיים האחרות הן ארוחות ביניים. תפריט חדר האוכל הינו מגוון ועשיר והוא שומר על איזון בריאותי ודיאטטי. המזון המוגש בן הוא כשר וכן גם כלי האוכל. במידה ודייר לא יכול להגיע לחדר האוכל עקב בעיה בריאותית, יוגש לו המזון לחדרו ואף יקבל עזרה באם צריך.
צוות בית אבות המבריא בכפר סבא הוא צוות מקצועי ואדיב, הנמצא בקשר אישי עם כל אחד ואחד מהדיירים ועם בני משפחותיהם. דבר זה מסייע ביצירת אווירה נינוחה ומשפחתית השוררת במקום וביחס חם בין צוות בית האבות לדייריו, המתבטא בחגיגת ימי הולדת לכל דייר וחלוקת שי צנוע בחגים.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.