בית אבות הדסים בני ברק

בית אבות הדסים הוקם בבני ברק לפני כ-15 שנים, בעיצוב מודרני ולפי סטנדרטים גבוהים, כך שישרת באופן מיטבי את דייריו - קשישים תשושי נפש וקשישים במצב סיעודי.
המרכז פועל תחת פיקוח מלא של משרד הבריאות, ועם רישיון מטעמו, והוא דואג לכל צרכיהם הרפואיים והמנטליים של דייריו.
מתוך דאגה לביטחון הדיירים, הטיפול הרפואי והסיעודי בבית זמין מאד וניתן בכל שעות היממה, על-ידי צוות מיומן. בהתאם לחזון המנחה את הפעילות בבית 'הדסים', כל טיפול ניתן בו ברמה גבוהה, תוך שמירת כבודו, פרטיותו ורווחתו של הדייר, ותוך שקיפות מירבית. ההחלטות לגבי טיפולים מתקבלות תוך שיתוף, התייעצות ותיאום עם גורמים רלוונטיים מחוץ לבית, כגון משרד הבריאות, קופות חולים, רופאים מומחים ובני משפחתו של המטופל.
בבית 'הדסים' עומד הדיירים בראש סדר העדיפויות, ולדאגה לשלומם ולרווחתם שותפים גם אנשי צוות מתחומי הפארא-רפואה. דיאטנית מוסמכת מפקחת על הרכבן של חמש הארוחות המזינות המוגשות בבית מדי יום; צוות פיזיותרפיסטים מטפל באופן פרטני בדיירי הבית במכון הפיזיותרפיה החדיש והמאובזר, בהתאם לאבחון אישי שעובר כל מטופל; צוות המחלקה לריפוי בעיסוק עורך גם הוא אבחון פרטני מדוקדק, ובונה עבור כל מטופל טיפול אישי, העונה על צרכיו ומסייע לו להתגבר על קשייו היום יומיים, עד למקסימום עצמאות ותפקוד, תוך שהמטופל מגלה דרכים להתמודדות עם קשיים ולהתאוששות ממצבים, כמו גם מגלה דברים חדשים על עצמו ודרכים ליהנות מהחיים; צוות העובדות הסוציאליות מקיימות קשר אישי עם כל מטופל ועם בני משפחתו - מסייע להתאקלמותו עם הגיעו אל בית 'הדסים', מלוה אותו לאורך שהותו בבית תוך דאגה לצרכיו האישיים והחברתיים ולמימוש זכויותיו, וכן מעניק הכוונה לבני המשפחה ומקיים קשר עם גורמי חוץ רלוונטיים.
הצוות הסוציאלי ומחלקת תרבות, פנאי ותעסוקה בבית מארגנים מגוון אירועים חברתיים, ביקורים של מתנדבים צעירים ומבוגרים בבית, טיולים והרצאות בנושאים שונים: מוזיקה, טיפוח, אוכל מסביב לעולם, חוק זכויות החולה, שפת גוף, תקשורת בעידן של ריבוי שפות, העידן הטכנולוגי ועוד.
בית אבות הדסים בני ברק הינו בית אבות סיעודי המאובזר היטב ובאופן פונקציונאלי, עיצובו מסביר פנים, ובשטחיו הציבוריים מצויים גם קפיטריה, בית כנסת ומספרה.
כל אלו ועוד מאפשרים למרכז הגריאטרי 'הדסים' לקים את הסיסמא המלווה אותו: "מוסיפים איכות לחיים".

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.