בית אבות גלי האופרה תל אביב

בית אבות גלי האופרה תל אביב, השוכן בסמוך לחוף ימה של תל אביב, הוא בית משפחתי-עירוני ייחודי, אשר משרת כ- 60 קשישים עצמאיים, תשושים ובמצב סיעודי. דיירי הבית נהנים מהמולת העיר כשהם משקיפים על הטיילת, הרחוב ובתי הקפה, תוך שמירה על פרטיות ומבלי שההולכים ברחוב יראו אותם. בנוסף לכך, צוות הבית מעודד את הדיירים לשהות בטיילת, בחצר הבית ובמרפסת שעל גגו.
בית אבות סיעודי זה, אשר פועל מזה 20 שנה בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, ועם רישיונות מטעמם, מעניק יחס אישי ושירות ייחודי. הדבר בא לידי ביטוי לכל אורך הקשר עם הדיירים - משיחת הטלפון הראשונה, דרך ביקור בית ללא תשלום, ניהול טיפול בבית וייעוץ רב מקצועי בהתאם לצורך, ועד שמירה על קשר במהלך תקופות של אבל ואחריהן. כמו כן, מתנדבים וסטודנטים מהארץ ומחו"ל, מגיעים לבית האבות באופן קבוע, ותורמים לדיירים באמצעות נתינה, רוח טובה, חום וכבוד. צוות הבית מעודד את קרובי הדיירים להיות מעורבים בחיי יקיריהם, לשוחח עם הצוות הרב-מקצועי ולהשתתף בהחלטות הנוגעות לניהול חיי הדיירים ולשיפור איכותם. חלק מבני משפחותיהם של דיירים בהווה ובעבר אף שומרים על קשר, מתנדבים בבית ומסייעים לאחרים מהמקום שבו הם עצמם נמצאו.
הצוות הרב מקצועי, אשר משירותיו נהנים הקשישים, כולל רופא, אחיות אשר מאיישות את המקום בכל שעות היממה, דיאטנית, פיזיותרפיסט וצוות שלם של מפעילים אשר מקיימים הפעלות שונות, בהתאם ליכולותיהם, צרכיהם ותחומי העניין של הקשישים.
תכנית הפעילויות בבית אבות 'גלי האופרה' מגוונת ביותר, משום שלפעילויות פנאי נודעת חשיבות רבה ביצירת תחושת ערך וביטוי עצמי, בשיפור הבריאות והדימוי העצמי ובהעלאת איכות החיים, בעיקר בגיל המבוגר. צוות הבית משקיע משאבים רבים בקיומן של פעילויות מגוונות, אשר מתאימות למגוון רחב של תחומי עניין, כישורים ויכולות, ובהנחיית מפעילים שונים, כך שכל קשיש יוכל להשתלב בפעילויות שהוא חש כי הן מתאימות ומהנות עבורו. היצע ההפעלות בבית כולל, בין היתר: עבודה עם בעלי חיים, צ'י-קונג, תרפיה בתנועה, פסיכודרמה, חוג לספרות, צפייה מודרכת בסרטים והאזנה מודרכת למוזיקה, טיפול במוזיקה, יצירה, אפיה ואקטואליה. בערב שבת מתקיימת "קבלת שבת" בנוכחות מנהל הבית ובהנחיית חזן שהוא דייר המקום, ומדי מוצאי שבת מתקיימים בבית קונצרטים קאמריים. רוב הפעילויות נערכות בקבוצות, תוך הגברת הקשר בין הדיירים, ומתקיימות בחצר, בחיק הטבע, בשעות הבוקר ואחר הצהריים.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.