בית אבות בית רבקה, פתח תקווה

בית אבות בית רבקה פתח תקווה הינו בית חולים גריאטרי שיקומי הממוקם בעיר פתח תקווה. בית החולים הוקם לפני כחמישים וחמש שנים והוא קרוי על שמה של רבקה נוביק שהייתה חברת מועצת העיר פתח תקווה. בבית החולים מקום לשלוש מאות חולים הזקוקים לשיקום לאחר אשפוז ממושך, אירוע מוחי, טיפול בשברים ובחולי דיאליזה.

בית החולים מסווג למחלקות השונות על פי צורכי המטופלים ובכדי שאלה יקלו את הטיפול הראוי ביותר. בבית החולים עשר מחלקות בסך הכול אשר מתחלקות לשתי מחלקות סיעודיות מורכבות, שתי מחלקות נוירו גריאטריות, שתי מחלקות שיקום וטיפול תומך שתי מחלקות המיועדות לשיקום כללי ולהתאמת פרוטזות ושתי מחלקות לחולים מונשמים. בית החולים משתדל לדאוג למטופליו לתנאי הדיור הטובים ביותר לרווחתם ונוחיותם של כלל המטופלים. ברוב מחלקות בית החולים ישנם חדרים אישיים ומרווחים לכל מטופל ומטופל עם מקלחת ושירותים צמודים על מנם שיוכלו ליהנות מפרטיות ודיסקרטיות מרבית ללא כל הפרעה.

צוות בית החולים דואג לכל מאושפז מהרגע הראשון ומתאים לו תוכנית טיפולים אישית ומיוחדת על פי יכולותיו ורצונותיו של המאושפז. מטרת הצוות היא להכשיר את כל המטופלים בזמן הקצר ביותר ליציאה בטוחה מבית החולים והפנייה למסגרת מתאימה ברגע העזיבה, אם לבית המטופל או לסביבה מוגנת ותומכת אחרת. הצוות דואג גם להכשיר את משפחתו של המטופל לרגע העזיבה ולמזער את החששות והקשיים ככל הניתן. הצוות הינו מקצועי ביותר והוא בקי ומיומן בכל הקשור לנושא, ויחד עם זאת, הוא אכפתי, סבלני, חם ומלטף.

לנוחיות המאושפזים ובני משפחותיהם, בית החולים אף מבצע ניתוחים להחלפת מפרקים, כאשר לאחר הניתוח המאושפזים מקבלים טיפול שוטף ועוברים תהליך שיקום אינטנסיבי עד שישובו לעצמאותם.

בית החולים הגריאטרי בית רבקה מעניק למאושפזים טיפול מסור ומגוון והוא דואג להם לשירותים שונים. ביניהם ישנו בית כנסת מפואר ומספרה וטיפולים שיקומיים כגון טיפול בדיבור, ריפוי בעיסוק, ריפוי באומנות, פיזיותרפיה, טיפול סוציאלי, טיפול פסיכיאטרי, ייעוץ שיקומי, סיוע ברכישת או השאלת ציוד שיקומי ועוד.
בית החולים שייך לשירותי הבריאות הכללית והוא עובד תחת פיקוחו וברישיונו של משרד הבריאות וכן קופת החולים.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.