בית אבות בית עמי נתניה

מרחק פסיעות ספורות מחולות הזהב של חופי נתניה שוכן בית אבות בית עמי. המקום, המשרת כמאה ועשרים דיירים, פועל מאז 1990 תחת פיקוח משרד הרווחה ומשרד הבריאות ומהווה בית לקשישים עצמאיים, תשושים וסיעודיים.
עם הקמתו היווה מבנה הבית מלון בדרגת 4 כוכבים, והודות לכך הוא נהנה גם כיום מחדר אוכל רחב ידיים, שני אולמות לובי מפוארים, חדרי מגורים גדולים, מרווחים ועם מרפסות, וכן מנוף לים הפתוח.
אל הנוחות הפיזית הזו מצטרף צוות העובדים המקצועי והמסור, אשר מספק לכל הדיירים השגחה רפואית מסביב לשעון, כמו גם מקיים אבחונים וטיפוליים רפואיים, הערכות תפקודיות, ומתן טיפול אישי (הכולל, בין היתר, סיוע ברחצה ובלבישת בגדים) בהתאם לצורך. שירות קריאת מצוקה הפועל ברחבי הבית מאפשר לכל דייר לזמן אליו את אנשי הצוות בכל עת ובשל כל בעיה המטרידה אותו.
הצוות הרפואי והמטפל ב'בית עמי' הוא ותיק ורב-מקצועי, וחברים בו מנהלת רפואית שהיא רופאה מומחית לגריאטריה ומחלות פנימיות, אחיות ומטפלים, פיזיותרפיסטיות מנוסות בטיפול ושיקום קשישים, עובדת סוציאלית, אורתופד ומרפאה בעיסוק.
אם הבית, הטבח הראשי וצוות העובדים הכלליים בבית אמונים על הכנה והגשה של 5 ארוחות מדי יום, כמו גם על ניקיון יומיומי של הבית וחדריו ומתן שירות כביסה.
על כל אלו נוסף ב'בית עמי' נדבך חשוב והוא הפעלות תעסוקתיות וחברתיות מגוונות, אשר משפרות כישורים שונים של הדיירים, מספקות להם עניין ועיסוק, ומעשירות את עולמם האינטלקטואלי והרוחני. דיירי הבית נהנים מהרצאות, קונצרטים, חוגי יצירה, תעסוקה מוגנת, שיעורי התעמלות, מפגשים ומשחקים במועדון החברים, טיולים, קריאה בספריה, תפילה בבית הכנסת או ישיבה מהנה ומרגיעה על ספסל בגינת הבית. רבות מההפעלות מונחות על ידי מדריכים מקצועיים ושיקומיים, המתאימים את אופי הפעילות לאוכלוסיה שבמקום ומסייעים לכל דייר בביצוע הפעילות בהתאם ליכולותיו.
'בית עמי' הינו בית אבות בנתניה מאפשר שהות גם לתקופות קצרות, עבור הזקוקים להחלמה או מנוחה תחת השגחה רפואית. הבית נהנה ממיקום מרכזי, לא הרחק מהכיכר המרכזית של נתניה, ועם זאת נהנה מגישה נוחה, חניה מסודרת לאורחים ומסביבה שקטה ונעימה הודות לטיילת המטופחת ולים הסמוכים לו.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.