בית אבות בית סביון, כפר גלעדי

בסביבה פסטורלית באצבע הגליל, בין הרי הגולן להרי נפתלי, ובין מטולה לתל- חי, שוכן בית האבות הסיעודי 'בית סביון' כפר גלעדי. הבית פועל מאז 1995 בקיבוץ כפר גלעדי, ומשרת 23 קשישים במצב סיעודי ותלותיים, תחת פיקוח משרד הבריאות ועם רישיון מטעמו.
צוות העובדים בבית הוא רב מקצועי, מסור וחם, וערוך לתת מענה למגוון צרכים ומצבים. על הצוות נמנים רופאה, אח מוסמך שמתמחה בגריאטריה, אחיות וכן מטפלות בעלות הכשרה בסיעוד. אנשי הצוות דואגים להשגחה ולמעקב רפואי על דיירי הבית 24 שעות ביממה, מעניקים להם טיפולים, ושומרים על קשר עם משפחותיהם. בית האבות מאפשר אשפוז ושימוש במתקניו ובשירותיו גם במתכונת של אשפוז קצר מועד.
זהו בית אבות בצפון אשר בו פרט להשגחה ולטיפולים סיעודיים, נהנים דיירי הבית מטיפולים המועברים על ידי פיזיותרפיסטית ומרפאה בעיסוק, ומיועדים לשמר ולשפר תפקודים פיזיים כמו גם יכולות קוגניטיביות. דיירי הבית משתתפים גם בהפעלה תעסוקתית, בהתעמלות מודרכת בקבוצות וביחידים וכן במפגשים חברתיים. הפעילויות הללו כוללות פעילות עם חיות מחמד, עבודה במרכז התעסוקה הסמוך, פעילות ב'בית ותיקי הגליל', שיחות בנושא אקטואליה, דינמיקה קבוצתית ואישית באמצעות עיון באלבומים והעלאת זיכרונות, וכן שמירה על קשר עם בני משפחה רחוקים דרך מחשב. הפעילויות מועברות על ידי מפעילים ומדריכים, אשר רבים מתוכם הם מתנדבים מהקהילה.
כל חדר מגורים בבית מיועד לאכלס שני דיירים, ויש בו שירותים צמודים, טלפון ולחצן קריאה.
צוות העובדים של הבית מייחס חשיבות רבה לשמירה על גופם ועל נפשם של דייריו. מתוקף כך, פרט לטיפולים ולפעילויות שהוזכרו לעיל, הדיירים זוכים גם למעקב תזונתי על ידי תזונאית, וכן לליווי אישי של עובדת סוציאלית אשר מוודאת את קיומם של התנאים הדרושים למחייתם ברווחה מירבית ואת מימוש זכויותיהם.
בני משפחה המגיעים לבקר את קרוביהם בבית האבות הסיעודי 'בית סביון' ייהנו ממפגש באווירה כפרית ושלווה ומהמרחבים המוריקים של הקיבוץ, כמו גם מתחושת המשפחתיות, שהבית ואנשי צוותו תורמים לה.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.