בית אבות בית האלה, צומת האלה - בית שמש

באמצע הדרך בין ירושלים לבין תל אביב, בלב אזור מיוער וכשמחלונותיו נשקף נוף הררי, ניצב בית האבות 'בית האלה'. בית האבות פועל כמרכז סיעודי מזה שני עשורים וחצי, ומהווה את ביתם הבטוח והמוגן של עשרות קשישים סיעודיים ותשושי נפש, ושל צעירים בעלי נכויות. המקום פועל תחת פיקוח וברישיון משרד הבריאות ואגף השיקום של משרד הרווחה, ומשרת דיירים מכל רחבי הארץ. ל'בית האלה' ישנם הסדרים עם חברות הביטוח השונות, עם קופות החולים ועם משרד הביטחון.
הבית מעסיק צוות סיעודי מיומן ומנוסה, שמעניק לכלל דייריו טיפול מקצועי לצד יחס חם ומסור. הדיירים מצויים תחת השגחה 24 שעות ביממה, ונהנים מטיפולים אישיים ומשירותים רפואיים, ובהם: טיפול רפואי, ייעוץ שיקומי וייעוץ פסיכוגריאטרי. על מנת לוודא שכל דייר יקבל טיפול ומענה הולם לצרכיו בכל עת, מופעל ברחבי הבית שירות קריאת מצוקה, אשר זמין ונגיש לכל הדיירים. הצוות הרפואי-טיפולי של 'בית האלה' הוא רב מקצועי ומורכב מרופא גריאטרי, פסיכיאטר, פסיכולוג, אחים ואחיות מוסמכים, מטפלים וכוח עזר. לכל אלו נוספים גם אנשי מקצועות הפארא-רפואה, כגון פיסיותראפיסטיות ומרפאות בעיסוק, אשר מפעילות את הדיירים בהתאם ליכולותיהם ולנחוץ להם, לשם שימור תפקודים קיימים ושיפור תפקודים לקויים. כמו כן, כל אחד מדיירי הבית, ואף בני משפחותיהם, מלווים על ידי העובדות הסוציאליות של הבית, אשר מוודאת כי זכויות המטופלים והתנאים הנחוצים לרווחתם נשמרים, ומסייעת למשפחות במימוש זכויות נוספות, גם מחוץ לבית.
ב'בית האלה' עומדים לרווחת הדיירים גם גינה נאה ומטופחת, הצופה אל נוף טבעי רחב ידיים, וכן ספריה ומרכז פעילות ותרבות. במרכז מועברות לדיירים פעילויות חברתיות ותרבותיות מגוונות, אשר גם להן יש השפעה טיפולית. כך למשל, מועברים במקום טיפולים במוסיקה. כמו כן, השתתפותם של הקשישים בפעילויות ועצם המפגש עם עמיתיהם, תורמים רבות לשיפור ההרגשה הכללית, מצב הרוח, ותחושת הערך והמסוגלות שלהם.
דיירי בית האבות 'בית האלה' שבעמק האלה נהנים גם מארוחות כשרות, בהשגחת הרבנות, אשר מותאמות על ידי תזונאית באופן פרטני לצרכיו הגופניים של כל אחד מהם.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.