בית אבות בית אלאמאן כפר יפיע

בסביבה הכפרית והשלווה של צפון הארץ, באזור של חורש טבעי, שוכן בעשור האחרון בית אבות בית אלאמאן. בית האבות הסיעודי נמצא בכפר יפיע, הסמוך לעיר נצרת, והוא משרת שנים עשר קשישים תשושים בני המגזר הערבי.
הצוות הרפואי והסיעודי של בית האבות, אשר חברים בו רופא גריאטרי, אחיות ומטפלים, אחראי על ההשגחה הרפואית ועל הטיפול התרופתי בדיירים. בנוסף לכך, דיירי הבית מקבלים הדרכה וליווי מעובדת סוציאלית, אשר עוזרת להם להכיר את זכויותיהם ולממש אותן, בבית ומחוצה לו. העובדת הסוציאלית נמצאת בקשר גם עם בני משפחותיהם של הדיירים, בהתאם לצורך ולרצונם, ועוזרת גם להם להתמודד עם מצבו של הקשיש שמתגורר בבית האבות, לדעת מהם זכויותיהם ולממש אותן.
פרט לדאגה לצרכיהם הפיזיים של הקשישים המתגוררים בבית האבות ולזכויותיהם החוקיות, יש במקום התייחסות גם לשעות הפנאי של הדיירים. במהלך השעות הללו נערכים בבית מפגשים חברתיים יזומים, מתקיימות הרצאות בנושאים אשר רלוונטיים לחיי הדיירים ולתחומי העניין שלהם, וכן חוגי העשרה שונים.
בית האבות מציע לדייריו שירותים נוספים, למשל: שירות כביסה וסידור הבגדים הנקיים בארונות, וכן הכנה והגשה של כל הארוחות הנחוצות לקשישים בכל יום. לרשות הדיירים עומדת גם החצר המטופחת של הבית, אשר ניתן לשבת ולקרוא בה ספרים, או לערוך בה טיולים קצרים, וכן מפגשים עם חברים או עם בני משפחה.
בית האבות 'בית אלאמאן' פועל בפיקוח של משרד הרווחה, ועם רישיון מטעמו.

כל הזכויות שמורות לבתי אבות Drupal theme by Kiwi Themes.